čtvrtek 23. února 2012


Ochutnejte pravou chuť Finska - lososový dort!

O finské kuchyni se říká, že je hlavně výživná ale ničím jiným nezajímavá. Že to není tak úplně pravda jste se mohli dočíst v článku „O finské kuchyni“. Dnes se o tom můžete i přesvědčit. Ráda bych vám totiž přestavila recept na můj oblíbený finský lososový dort. Určitě ho vyzkoušejte, je to delikatesa!

Co budete potřebovat a jak postupovat?

Na podklad:
Cca 200 g chleba, nejlepší je pravý finský ruisleipä, rozemletý na malé kousky v kuchyňském robotu, ale lze ho nahradit nějakým sušším tmavým chlebem
Cca 100 g másla nebo margarínu
Sůl

Připravíme si pekáč, na který položíme pečící papír. Smícháme rozemletý chléb se slaným máslem a hmotu rozprostřeme a udusáme v pekáči tak, aby vznikla asi 2-3cm silná vrstva.

Na náplň:
Cca 250 g lososa
Dvě krsti malých krevetek (podle chuti)
200 g měkkého tvarohového sýra, může být s příchutí např. cibule
200 g zakysané smetany nebo creme fraiche
4-5 plátky želatiny
1-2 lžičky citrónové šťávy
Kopr
Také lze přidat cibuli nakrájenou na malé kousky

Plátky želatiny rozehřejeme v horké vodě. Potom smícháme všechny ingredience a přidáme sůl, pepř a kopr. Při koupi lososa je nutné brát ohled na kvalitu. Nejlepší lososi v Česku jsou ti dovážení z Norska, většinou také cena odpovídá kvalitě.
Směs naklademe na připravený podklad. Dort necháme přes noc v lednici, nejlépe něčím zatížený. Po uležení a ztuhnutí ho můžeme dále ozdobit kousky lososa, koprem, vařeným vejcem či krevetkami.

Jak řekla paní Peltonenová, od které mám tento recept:
Ei muuta kuin nauttimaan lohikakusta!
(Není víc co dodat, než užijte si lososový dort!)


Žádné komentáře:

Okomentovat